Wnętrze kościoła

OSTRÓDA - Kościół ewangelicki z punktem widokowym

 
3.0 (1)
3303 1
foetus Zaktualizowano: 24-11-2019
3

Informacje o atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kościół ewangelicki z punktem widokowym
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Kościół ewangelicki w Ostródzie jest budowlą neogotycką, powstałą na początku XX wieku. Po II wojnie św. przejęli go metodyści i obecnie współużytkują z parafią ewangelicko - augsburską. Turyści mogą odpłatnie wejść po ponad 100 schodkach na masywną, zwieńczona podwójnym hełmem wieżę, z której odgrywany jest hejnał Ostródy. Od 1996 r. działa tam punkt widokowy na Ostródę a na niższych kondygnacjach wystawa dawnego sprzętów gospodarstwa domowego w sąsiedztwie 3 zabytkowymi dzwonów, z których największy waży ponad 3 tony oraz mechanizmem zegara wahadłowego. W 2009 r. kościół został wyremontowany.


GALERIA

Zdjęcia

Widok na miasto
"Wystawa" starych sprzętów w wieży
Dzwony w wieży
Wnętrze kościoła

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna Łaski Bożej - ul. Sienkiewicza 22, tel. (89) 6429101

Współrzędne geograficzne*:
Ostróda / Warmińsko Mazurskie - Kościół ewangelicki z punktem widokowym

format D: N 53.6997451°,   E 19.9643855°
format DM: N 53° 41.984706',   E 19° 57.86313'
format DMS: N 53° 41' 59.08'',   E 19° 57' 51.79''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ostróda w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ostróda wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Jako punkt widokowy kościół niezbyt się sprawdza. Z jego wieży widok jest taki sobie - głównie zabudowa miejska pośród drzew, kawałek jeziora i lasy w oddali. Wąskie i głębokie okienka utrudniają obserwację. Można tu jednak przy okazji zobaczyć z bliska wielkie dzwony. W wieży prezentowane są też stare przedmioty codziennego użytku, ale trudno nazwać to wystawą - po prostu pod ścianami leżą jakieś rupiecie. Żadnych informacji, opisów itp. O tym że jest tu gdzieś mechanizm zegara wahadłowego przeczytałem  dopiero po powrocie.
Po wyjściu z  wieży  poszliśmy zobaczyć jak wygląda kościół protestantów. A wygląda ciekawie, bo cała świątynia jest stylizowana na budowlę średniowieczną, posiada m.in. ładne sklepienia krzyżowe. Można pochodzić po emporach i dokładnie wszystko pooglądać. Nie zmienia to jednak faktu, że sama wieża nie jest wielką atrakcją.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
3
Widok na miasto
"Wystawa" starych sprzętów w wieży
Dzwony w wieży
Wnętrze kościoła